Smútenie je súčasťou života. Všetci v živote zažívame situácie, keď v ňom niečo končí, alebo keď sa niečo nevyvíja tak, ako by sme si želali a keď do nášho života vstúpia strata, žiaľ, smútok a bolesť. Život aký sme ho poznali, sa stráca a my nie sme pripravení zaoberať sa zmenami, ktoré so sebou prináša. Často zápasíme o udržanie života, takého akým bol a nechceme, alebo nevieme ako v ňom pokračovať ďalej.
Často sa však stáva, že keď sa nám podarí spojiť s našim hlbokým vnútrom, a s tým, čo cítime, či s tým, čo nám chýba, tak sa podobné medziobdobia môžu stať skutočnou príležitosťou k uvedomeniu, liečeniu a do nášho nového života môžu priniesť opäť zmysel. Nech sme stratili čokoľvek, ostáva to naďalej živým a prítomným v našich snoch a spomienkach. Ak sa nám podarí rozvinúť naše túžby, bolesti, hnev alebo pocity viny a keď sa nám podarí objaviť ich energiu, môže sa nám v prítomnosti podariť skontaktovať s podstatou strateného.
Na seminári sa v stručnosti zoznámime s technikami Pema Chödröna – budhistického mnícha a budeme pracovať s intervenciami proces-orientovanej psychoterapie, ktoré nám pomôžu v liečení smútku.
Počas seminára budeme mať možnosť zažiť ukážky práce v strede skupiny, párové cvičenia a skupinový proces.
Seminár povedie Reini Hauser Ph.D., ktorý je medzinárodným trénerom procesovej práce, zakladateľom viacerých tréningových programov v rozličných častiach sveta. Zaoberá sa duchovnom a zaoberá sa zmenenými stavmi v terapii. V svojej doktorandskej práci (PhD.) z Univerzity Komenského skúmal proces-orientované intervencie v procese liečenie závislostí. 10 rokov žil v USA, v štáte Oregon, momentálne opäť žije v Zürichu, Švajčiarsko. Môžete ho stretnúť, ako s úžasom hľadí do očiek svojho niekoľkomesačného dieťatka, alebo počas potuliek v Alpách, ak práve neskúma vnútorné svety. Na Slovensku učí procesovú prácu od roku 1991 a veľmi rád zdieľa svoju lásku k učeniu v tejto komunite.
« predchádzajúci príspevok Kapitola 17: Sociálna kognícia a postoje | nasledujúci príspevok » Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR |
Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!