Svet práce je čoraz komplexnejší a rozmanitejší a otázka zmyslu práce a naplnenia vlastných potrieb a túžob sa stáva čoraz naliehavejšou. Opakovane prerábame svoje životopisy a naše pracovné smerovanie akosi stráca na priamočiarosti.
Práve pre ľudí, ktorí nemajú „jednoduché“ predpoklady nájsť si zamestnanie, je čoraz dôležitejšie poznať svoje možnosti a prednosti. Tie sa nachádzajú často v celkom nečakaných oblastiach. A aj samotná radosť, či nadšenie z naplnenia v práci z nás môžu spraviť cenných zamestnancov a kolegov.
Niekedy si viac uvedomujeme svoje slabšie stránky, než svoj talent alebo prednosti. Za našimi „slabosťami" však často driemu zdroje. Na to, aby sme ich mohli objaviť, musíme mať schopnosť zaujať špecifický postoj a získať iný pohľad, a samozrejme aj poznať metodiku, ako s ním pracovať.
V týchto troch dňoch sa zoznámite s metódami a princípmi „navigácie pri hľadaní povolania". Pri rozhodovaní v otázkach kariéry a plánovania života sa naučíte využívať aj možno nezvyklé „soft" faktory, ako sú sny, priania, túžby, hodnoty, nadšenie, „volanie" a predstavivosť. Spoznáte vnútornú štruktúru takéhoto procesu a vyskúšate si spôsoby, ako v tomto procese podporiť druhých ľudí.
Seminár je vhodný pre ľudí z oblasti sprostredkovania či vytvárania zamestnania (sociálni pracovníci, sociálne pracovníčky a psychológovia, psychologičky pracujúci/e s nezamestnanými, personalisti, personalistky, ľudia z oblasti ľudských zdrojov, z občianskych združení zaoberajúcich sa zamestnanosťou a ekonomickým rozvojom atď.), ktorí/é hľadajú nové kreatívne metódy pomoci ľuďom a pre všetkých, ktorí by v tejto oblasti chceli pracovať, či sa o ňu zaujímajú.
Seminár povedie Thomas Diener, ktorý sa posledných 10 rokov sa aktívne venuje prepájaniu oblastí projektového manažmentu a osobnostného rozvoja. Začiatky jeho profesionálneho pôsobenia sú spojené so štúdiom v Research Association for Process-Oriented Psychology v Zürichu a tiež v Morenovom inštitúte vo Švédsku (psychodráma a sociometria). Získal diplom v psychodráme a vo vzdelávaní dospelých (SVEB II). Od roku 2004 sa pod vedením prof. Ferdinanda Buera vzdeláva v DGSv certifikovanom supervíznom vzdelávacom programe v Münsteri. Pracoval pre viaceré firmy ako osobný konzultant a v škole pre manažérov učil psychológiu a manažment. Založil a viedol „Eco-Exchange for Associations“ a pre „Swiss Alternative Business Directory“ pracoval ako projektový manažér. V roku 1995 získal od mesta Zürich ocenenie „Promotion Prize for Social Innovation“. V súčasnosti sa profesne venuje oblastiam ako sú budovanie kariéry, supervízia, rozvoj tímov, tréningy pre riešenie konfliktov a projektový manažment. Pracuje v Švajčiarsku, Rakúsku a Nemecku. (www.fairwork.com)
« predchádzajúci príspevok Usnadňovaná komunikace | nasledujúci príspevok » Mentální anorexie aneb říkejme jí „paní anorexie“ |
Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!