"Vzťahové procesy v poradenstve, terapii a supervízii" so Sheilou McNamee (USA)

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 26. 4. 2024 do 27. 4. 2024

Miesto akcie: Bratislava


"Vzťahové procesy v poradenstve, terapii a supervízii" so Sheilou McNamee (USA)

Najdôležitejším aspektom terapeutického stretnutia je „nedokonalé porozumenie“, z ktorého sa rodí zvedavosť. Kým techniky a zručnosti je možné nacvičovať a zdokonaľovať, ocenenie vzťahového procesu – „vedieť ako“ sa zapojiť aj s nedokonalým porozumením – sa vymyká úhľadne systematizovaným inštrukciám. Ako by sme sa mohli „zabývať“ v kráse nedokonalého porozumenia a zvedavosti? Ako môžeme rozvinúť pozornosť smerom k utvárajúcim sa vzťahovým procesom takým spôsobom, aby sa uprednostnila náhodilá (nepredvídateľná) povaha poradenského/terapeutického rozhovoru?

Pridajte sa k nám na dynamickom a kolaboratívnom workshope, ktorý predstaví sociálnu konštrukciu, vzťahovú teóriu a kolaboratívne praxe tým, ktorým sú tieto myšlienky nové, ako aj tým, ktorým sú známe. Dôraz bude kladený na praktickú aplikáciu konštruktivistických myšlienok v poradenstve, terapii a supervízii. Zameriame sa na konštruktivistické/vzťahové chápanie používania jazyka a tvorby významov, polyvokálnosť, transformatívny dialóg, kolaboratívne praxe, oceňujúce i na budúcnosť zamerané perspektívy. Účastníci sa dozvedia, ako sa v jazyku vytvára sociálna realita a aké to má dôsledky pre naše chápanie, vedomosti a každodennú prax.

Príďte na workshop preskúmať potenciál sociálnej konštrukcie, dialogických a kolaboratívnych praxí vo vašom osobnom a pracovnom živote so Sheilou McNamee, Ph.D. z USA, spoluzakladateľkou a viceprezidentkou medzinárodného Taos Institute.

Sheila McNamee, Ph.D. je emeritná profesorka komunikácie na University of New Hampshire a spoluzakladateľka a viceprezidentka Taos Institute. Jej práca je zameraná na dialogickú transformáciu v rôznych sociálnych a inštitucionálnych kontextoch. Je autorkou a spoluautorkou niekoľkých kníh a článkov.

Sheila aktívne využíva konštrukcionistické prístupy v rôznych kontextoch, aby priviedla komunity účastníkov s diametrálne odlišnými názormi k tomu, aby spoločne vytvárali obývateľnú budúcnosť. Pravidelne prednáša a konzultuje na národnej aj medzinárodnej úrovni pre univerzity, súkromné inštitúty, organizácie a komunity.

Praktické informácie:

Trvanie workshopu:

Piatok 9:30 registrácia, 10:00-17:30 workshop

Sobota 8:30-16:30 workshop

Miesto: Pedagogická fakulta UK v Bratislave, v budove na Šoltésovej 4 (upresníme po regiastrácii).

Workshop sa koná v anglickom jazyku s tlmočením.

Poplatok za workshop: 150 €

Registračný formulár (registrácia je otvorená do 15.4., resp. do naplnenia kapacity workshopu): shorturl.at/eyB56

Viac informácií o organizátorovi - Inštitút dialogických praxí:

www.vdialogu.sk

* Workshop nadväzuje na seminár "Vzťahová transakčná analýza v poradenskom procese a vo vzdelávaní", ktorý sa koná na rovnakom mieste 25. 4. 2024. Viac informácií a možnosti ako sa registrovať, nájdete na: www.i-psychologia.sk/view-5656.php

« predchádzajúci príspevok
Hľadáme kolegov na telefonickú linku
nasledujúci príspevok »
SLOVÁ AKO MOSTY 2: Nenásilná komunikácia


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!