Intenzívny kurz práce s terapeutickými kartami

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 5. 11. 2016 do 5. 11. 2016

Miesto akcie: Žilina


Intenzívny kurz práce s terapeutickými kartami

Kurz je určený psychológom a psychoterapeutom, liečebným, špeciálnym, sociálnym pedagógom a pracovníkom krízových centier.

 

Všetky druhy kariet je možné využiť v individuálnej a skupinovej terapii detí a dospelých, v poradenstve, v osobnostnom rozvoji klientov, kariérovom poradenstve. Účastníci dostanú základnú teóriu formou slidov, ostatné aktivity sú zážitkové. Karty si môžete pozrieť na http://terrainweb.sk/?post_type=product a v prípade záujmu objednať pred kurzom (v prihláške).

Copingové terapeutické karty (Cope cards)

Na kurze sa účastníci naučia používať model komunikačných a copingových stratégií izraelskej psychologičky Ofry Ayalon BASIC PH a následne využiť model v krízovej intervencii, poradenstve a terapii. Ich cieľom je chrániť, prepájať a sprostredkovať porozumenie  svojmu príbehu a procesu a príbehom druhých. Uľahčujú prístup človeka k jeho vnútorným pocitom a tvorivej imaginácii, podporujú zdieľanie traumatickej udalosti a pomáhajú klientovi nachádzať vlastné copingové stratégie.

Karty s príbehmi (Storytelling cards)-Využijete ich pri poznávaní klienta, jeho procesu a odkrývaní figúr, formulovaní zákazky, poznávaní jeho životného scenára,  jeho spôsobu vzťahovania sa k sebe a k ostatným, spôsob zvládania prekážok a riešení konfliktov. Využitie kariet je tiež v kariérovom poradenstve, individuálnom poradenstve a psychoterapii, v skupinovej intervencii v školách aj organizáciách. 

Pri práci s Emočnými kartami (Emotion cards) vás naučíme ako  nadviazať kontakt s detským klientom, ako ho naučiť identifikovať vlastné emócie aj emócie druhých. Využitie kariet je ďalej v psychodráme a modelovaní, poznávaní emočnej klímy v triede. Ukážeme si prácu s rodinou, školskou triedou, s dospelými (učiteľský zbor, organizácia).Karty Mythos (Mythos cards) zobrazujú scény, kulisy a rekvizity, ktoré patria do sveta mýtov a legiend. Využívajú sa pri výstavbe príbehov jednotlivcov aj skupiny, definovaní pocitov, tém a procesu klienta. 

Miesto: Inštitút zdravého vývinu, Štefánikova 34, Žilina

Čas: 05.11.2016, začiatok o 9.00 a koniec o 16.30hodine.

Cena: 65€ (pri platbe do 15.10.2016), 75€ (platba od 16.10.2016). Maximálny počet účastníkov: 12

Kredity na Slovenskú komoru psychológov sú v procese akreditácie.

 

Registrácia cez web formulár:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6SD342krqQzm2LU3s_nKlzULAug_G0YVpkASxXdtKtFBDAg/viewform

Po zaregistrovaní zasielame bližšie informácie a faktúru, ktorú je potrebné uhradiť. Vaše miesto na kurze je záväzné až po uhradení poplatku. Následne obdržíte potvrdzujúci email.  Ak sa prihlásite, no nebudete sa môcť zúčastniť, je potrebné si nájsť za seba náhradu. Poplatok za seminár v prípade neúčasti nevraciame. Ďakujeme za porozumenie.

Prihlásením a úhradou faktúry zároveň akceptujete podmienky účasti, platby a stornopoplatku.

 

Kontakt a informácie: Jana Dejová, jadejova@gmail.com

O lektorke:

Mgr. Mária Anyalaiová, PhD.

 

Má psychologickú, pedagogickú a psychoterapeutickú kvalifikáciu. Psychologické vzdelanie vrátane doktorandského štúdia absolvovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a Fakulte psychológie Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, pedagogické vzdelanie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského a psychoterapeutické vzdelanie v Českém institutu pro výcvik v Gestalt psychoterapii v Brne. Pracovala ako školská psychologička na dvoch základných školách, v súčasnosti pracuje v centre pedagogicko- psychologického poradenstva a prevencie. Spolupracovala s Filozofickou fakultou UK Bratislava ako lektorka pre frekventantov špecializačného kurzu zo školskej psychológie a pri preklade amerického projektu Second Step (v slovenskej verzii Srdce na dlani) na prevenciu násilia v školách. 

« predchádzajúci príspevok
hľadám asistenta pre dieťa s PAS
nasledujúci príspevok »
Neurofyziologické príčiny zlyhávania vo výchovno-vzdelávacom procese u detí so ŠVVP


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!