Trnavská univerzita v Trnave
Pedagogická fakulta
Katedra pedagogických štúdií
Psychologický ústav AV ČR Praha
Asociácia školskej psychológie Slovenskej a Českej republiky
Vás pozýva na medzinárodnú vedeckú konferenciu
Kognitívne, emocionálne a morálne aspekty školského šikanovania a ich využitie v prevencii šikanovania na základnej škole
Medzinárodná vedecká konferencia je organizovaná z príležitosti 375. výročia založenia pôvodnej Trnavskej univerzity
25. – 26. november 2010
v priestoroch Kaštieľa Jaslovské Bohunice pri Trnave
Cieľ a odborné zameranie konferencie
Školské šikanovanie považujeme za závažný celospoločenský, psychologický, pedagogický, právny a mravný problém školy. Cieľom konferencie je priblížiť súčasný vedecký výskum v problematike školského šikanovania, v zmysle skúmania kognitívnych, emocionálnych a morálnych aspektov šikanovania u žiakov – aktérov šikanovania (agresorov, obetí a svedkov šikanovania), s dôrazom na možnosti využitia týchto aspektov v prevencii šikanovania na základne škole. Medzinárodná vedecká konferencia prináša transkulturálny prístup v podobe porovnania výskumov v Slovenskej a Českej republike. Privítame výskumné príspevky, ako aj skúsenosti z oblasti prevencie šikanovania v školskom prostredí, názory pedagógov a odborníkov z praxe na prevenciu a elimináciu školského šikanovania.
Obsahové okruhy (sekcie) vedeckej konferencie:
1. Šikanovanie z pohľadu výskumu.
Sekcia zameraná na prezentáciu výsledkov výskumov a prieskumov v oblasti školského šikanovania na konkrétnom vzdelávacom stupni. Skúmanie jednotlivých aspektov a druhov šikanovania, aktérov šikanovania, teoretické (pedagogické, psychologické, filozoficko-etické) východiská výskumu šikanovania. Metodologické problémy /kritéria/ vo výskume šikanovania.
2. Šikanovanie z pohľadu jeho riešenia.
Sekcia zameraná na názory a skúsenosti s preventívnymi a intervenčnými programami, na možnosti ich realizácie. Činitele ovplyvňujúce prevenciu šikanovania na ZŠ (tvorba preventívnych programov, možnosti participácie jednotlivých edukačných predmetov, výchovný štýl učiteľa...).
Pre viac informácii a prihlášky sa obráťte na e-mail: konferencia.sikana@centrum.sk.
« predchádzajúci príspevok Zúfalosť | nasledujúci príspevok » Obsedantno-komluzívna porucha ?! |
Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!