Workshop: PCA v hrovej a filiálnej terapii

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 11. 3. 2011 do 12. 3. 2011


Cieľom workshopu je priblížiť účastníkom možnosti práce s deťmi mladšími ako 11 rokov formou hrovej a filiálnej terapie (hrová terapia, kde terapeutom je rodič). Prejdeme si základné prvky hrovej terapie: stopovanie činnosti, reagovanie na emócie, zadávanie hraníc a posilňovanie sebavedomia a vnútornej motivácie. Tento krát sa viac sústredíme na vedenie rodičov formou filiálnej terapie, resp. tréningu rodičovských zručností. Predstavíme vám náš čerstvo vytvorený manuál filiálnej terapie pre rodičov starších detí (teenage). Okrem teórie budeme veľa trénovať a diskutovať.

PCA Inštitút Ister Bratislava

v spolupráci s CPPPaP, Hubeného 25, Bratislava   

Vás srdečne pozýva na druhú sériu workshopov pre pomáhajúce profesie so súhrnným názvom  

PCA v práci s deťmi a adolescentmi

Na začiatok roka 2011 v rámci série ponúkame nasledujúce témy: 

Úvod do PCA v práci s deťmi a adolescentmi  

PCA v hrovej terapii a filiálnej terapii  

PCA v individuálnej práci s deťmi a adolescentmi 

PCA v skupinovej práci s deťmi a adolescentmi  

Workshopy sú určené pre psychológov a psychoterapeutov, ale vítaní sú aj ostatní zamestnanci CPPPaP, ŠPP, DD, DC, LVS a pod. Môžu byť inšpirujúce  aj pre učiteľky, výchovné poradkyne či koordinátorky prevencie sociálno-patologických  javov.  Venovať sa budeme využitiu na človeka zameraného prístupu (PCA) pri práci s deťmi a adolescentmi v rôznych typoch poradenskej, terapeutickej a preventívnej práci.

Workshopy sú akreditované Slovenskou komorou psychológov, SPS a Ministerstvom školstva pre odborných zamestnancov školských zariadení.

 

                    Workshop: PCA v hrovej  a filiálnej terapii

                     

Cieľom workshopu je priblížiť účastníkom možnosti práce s deťmi mladšími ako 11 rokov formou hrovej a filiálnej terapie (hrová terapia, kde terapeutom je rodič). Prejdeme si základné prvky hrovej terapie: stopovanie činnosti, reagovanie na emócie, zadávanie hraníc a posilňovanie sebavedomia a vnútornej motivácie. Tentokrát sa viac sústredíme na vedenie rodičov formou filiálnej terapie, resp. tréningu rodičovských zručností. Predstavíme vám náš čerstvo vytvorený manuál filiálnej terapie pre rodičov starších detí (teenage). Okrem teórie budeme veľa trénovať a diskutovať.

                     

                    Miesto a termín:

CPPPaP, Hubeného 25, Bratislava,

11.- 12.3. 2011 (začiatok 13:30, koniec 18:30)

Cena jedného víkendového workshopu je 69 eur (v prípade záujmu o kredity Slovenskej komory psychológov 74 eur), pre študentov, matky na materskej dovolenke a pri absolvovaní každého ďalšieho workshopu ponúkame zľavu 10 eur. Zúčastniť sa možno ľubovoľného počtu workshopov.

                     

                    Akékoľvek otázky a prihlášky adresujte na lucia.lenicka@gmail.com , prípadne volajte na 0917 536 822. Následne Vám pošleme prihlášku a presné informácie o mieste konania, spôsobe platby a pod.
Prihlášky posielajte minimálne do 21 dní pred termínom príslušného workshopu, pri neskorších  prihláseniach nezaručujeme ich akceptáciu (ale skúsiť to môžete :-)).

 

Lektorky:

  

                    PaedDr. Jana Lednická (1976)

                    Vyštudovala som PedFUK, odbor sociálna pedagogika. Od roku 1998 pracujem v CPPPaP, kde sa venujem deťom a mládeži so zameraním na problémy v sociálnom správaní. Pracujem s individuálnou klientelou, ako aj skupinovo –  zaujíma ma špecificky práca na vzťahoch (problémové triedne kolektívy, teambuildingové aktivity a pod.). Pripravujem a realizujem interaktívno-zážitkové (pobytové) aktivity. Pravidelne publikujem (dlhodobá spolupráca s vydavateľstvom Raabe). Som absolventkou psychoterapeutického výcviku v prístupe zameranom na človeka (PCA). Po splnení všetkých podmienok som získala certifikát o spôsobilosti vykonávať psychoterapiu od Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti. Ako nevyhnutnú súčasť svojej práce vnímam pravidelnú supervíziu.

                     

                    Mgr. Lucia Lenická (1980)

                    Vyštudovala som FiFUK, odbor psychológia. S deťmi pracujem od roku 2001; začala som v oblasti dištančného poradenstva na Linke detskej istoty, neskôr som v CVaPP-e realizovala preventívne aktivity, individuálne aj skupinovo pracovala s deťmi s problémovým správaním. Od roku 2006 sa venujem hrovej a filiálnej terapii – najprv to bolo s obeťami domáceho násilia, neskôr s deťmi s mentálnym postihnutím. Momentálne pracujem v CPPPaP, individuálne aj skupinovo s deťmi a adolescentmi v oblasti prevencie aj psychoterapie.  Som absolventkou psychoterapeutického výcviku v prístupe zameranom na človeka (PCA), získala som certifikát o spôsobilosti vykonávať psychoterapiu od Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti.

« predchádzajúci príspevok
Workshop: Úvod do PCA v práci s deťmi a adolescentmi
nasledujúci príspevok »
Workshop: PCA v individuálnej práci s deťmi a adolescentmi


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!