Autor príspevku: Katarína Mihinová
Kontakt: probstovapost.cz
Dátum pridania: 17. 12. 2019
Zdrojová stránka: http://www.i-psychologia.sk/view-4775.php
Zámerné sebapoškodzovanie u detí a mladistvých - ONLINE - obsadené
Kurz je koncipovaný tak, aby sa najprv účastníci zoznámili s prejavmi, príčinami a predovšetkým funkciou (motiváciou) zámerného sebapoškodzovania u detí a mladistvých. A následne lepšie porozumeli ich správaniu a jeho dôsledkom. Ďalšou tematickou oblasťou kurzu bude konkrétna prezentácia spôsobov práce s dieťaťom a vedenie motivačných rozhovorov. Pri práci s diaťaťom, ktoré sa sebapoškodzuje je nutné pochopiť príčiny patologického správania a osvojenie si potrebných zručností na ich zvládanie. Počas kurzu sa bude klásť dôraz na medziodborovú spoluprácu odborníkov, predovšetkým z pedagogickej, klinickej a sociálnej oblasti. Cieľom kurzu je zvýšiť kompetencie účastníkov kurzu pri práci s klientmi s problematikou sebapoškodzovania. Osnova kurzu: - Typológia sebapoškodzovania a jeho príčiny, zdieľanie skúseností s touto problematikou - Adaptívne copingové náhrady za maladaptívne možnosti prevencie - Kauzistika - Základy krízovej intervencie a práce s problematikou sebapoškodzovania - Čo pomáha a čoho sa vyvarovať - Motivácia k zmene, motivačné rozhovory Profil absolventa kurzu Na záver kurzu budú účastníci a účastníčky schopní: - porozumieť príčinám prejavov sebapoškodzovania a jeho dopadom na školský výkon dieťaťa, na jeho vzťahy s rovesníkmi a pedagógmi - efektívne pomôcť deťom so sebapoškodzovaním lepšie zvládať nároky na celkovú adaptáciu, sociálne zručnosti a emočnú reguláciu - vybrať a uplatniť vhodný prístup k dieťaťu vzhľadom na kontext, v ktorom sa nachádza - reflektovať pocity, ktoré v nich sebapoškodzovanie vyvoláva a uvedomovať si ako to ovplyvňuje ich vzťah k dieťaťu TERMÍN: 25.-26.3.2023 prvý deň: 9,00 – 10,30 hod. a 11,00-12,00 hod. obedová prestávka 14,00-15,00 hod. a 15,30-16,30 hod.
druhý deň: 9,00 – 10, 30 hod. a 11,00 – 12,00 hod. obedová prestávka 14,00 – 15,00 hod. – zadanie na samostatnú prácu
15,00 – 16,30 hod. MIESTO: online Cieľová skupina: Kurz je určený pracovníkom v pomáhajúcich profesiách, psychológom, sociálnym pracovníkom ako aj pedagogickým pracovníkom. Kurz je otvorený aj pre záujemcov z radov študentov, prípadne verejnosti, ktorí sa o túto problematiku zaujímajú. Účastníci dostanú osvedčenie o absolvovaní kurzu. LEKTORKY: PhDr. Táňa Fikarová, PhD. – vyštudovala psychológiu na FF MU. Päť rokov pracovala ako psychologička vo fakultnej nemocnici v Brne, kde získala skúsenosti s poradenstvom a psychoterapiou s deťmi aj dospelými. Dlhodobo sa venuje štúdiu a výučbe diagnostiky so zameraním na projektívne metódy. Aktuálne pôsobí ako odborná asistentka na Pedagogickej fakulte MU v Brne a externe spolupracuje s FSS MU, ako supervízorka projektivnychh psychodiagnostických metód spolupracuje s Psychiatrickou nemocnicou v Havličkovom Brode. Poskytuje supervíziu kolegom v oblasti psychodiagnostiky. Od roku 2010 má súkromnú psychologickú prax „Terapie pod Špilberkem“. Je členkou Rorschachovej spoločnosti. TAT sa venuje výskumne aj klinicky, spolueditovala monografiu Tematicko-apercepční test: interpretační perspektivy. 1. vyd. Nové Zámky: Psychoprof, s.r.o, 2012. Mgr. Kateřina Ingrová Skúsenosti s psychodiagnostikou, poradenstvom a psychoterapiou získala počs zamestnania v utečeneckom zariadení MV ČR Zastávka, Pedagogicko-psychologickej poradni v Břeclavi a Fakultnej nemocnici Brno, kde pôsobí doteraz. Vo svojej práci sa dlhodobo venuje predovšetkým starostlivosti o klientov s psychosomatickými ťažkosťami. Externe spolupracuje s FSpS MU a vzdelávacou spoločnosťou Zřetel. Od roku 2012 pôsobí aj v súkromnej praxi „Terapie pod Špilberkem“, kde pracuje s detskými aj dospelými klientmi.
KURZOVNÉ : 100 Eur ORGANIZÁTOR Občianske združenie Artea ( www.arte-terapia.sk) Otázky adresujte na Mgr. Katarínu Mihinovú, e-mail: katkaprobstova@gmail.com
|