Autor príspevku: Peter Kusý
Kontakt: peterkusy7agmail.com
Dátum pridania: 18. 6. 2015
Zdrojová stránka: http://www.i-psychologia.sk/view-3147.php

ĽUDSKÁ PODSTATA - Dve strany jednej mysle.

EFPSA (Európska federácia študentských psychologických asociácií) spolu so SAŠAP (Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie) organizuje 2. ročník EFPSA konferencie, ktorý sa uskutoční 14.-17. novembra 2015 v Ružomberku. EFPSA aj SAŠAP sú neziskové dobrovoľnícke združenia zastrešujúce študentov a absolventov psychológie. EFPSA zjednocuje členské organizácie štátov Európy, medzi ktoré patrí aj SAŠAP. Spoločne organizujú EFPSA konferenciu, ktorej téma reflektuje hraničné tematické okruhy v psychologických disciplínach, akými sú napr. klinická psychológia, forenzná psychológia, sexuológia či psychoterapia. Konferencia nahliada do "temných stránok ľudskej duše", pričom na druhej strane ponúka aj spektrum pozitívnych a podporných potencialít. Uskutoční sa v priestoroch Filozofickej fakulty a knižnice Katolíckej univerzity v Ruţomberku. Bude hostiť pribliţne 150 účastníkov a renomovaných prednášateľov z rôznych krajín, nielen z Európy.

Odbornú garanciu nad konferenciou preberá Prof. Dr. Robert Roe, prezident Európskej federácie psychologických asociácií (EFPA) a prof. PhDr. Ivo Čermák, CSc. z Českej republiky. 

Názov Human Nature – Two Sides of One Mind by mal reflektovať kontrast medzi „hraničnými“ tematickými okruhmi v psychologických disciplínach, akými sú napr. v rámci klinickej psychológie (psychopatológia a patopsychológia, klinická psychodiagnostika), forenznej psychológie (agresológia a psychológia kriminality), sexuológie, psychoterapie (rôzne psychoterapeutické prístupy), evolučnej psychológie a etológie (pôvod ľudskej prirodzenosti a podstaty, evolučný rámec vzniku behaviorálnych komponentov a niektorých vrodených vzorcov správania sa). Hlavné témy konferencie by sa tak mali dotýkať nielen “hraničných” tém rôznych psychologických oblastí s negatívnou konotáciou (napr. psychopatológia a patopsychológia a podobne), ale tiež pozitívnych, podporných, profylaktických a psychoterapeutických potencialít (napr. v zmysle salutogenézy a pozitívnej psychológie, psychoterapie, psychológie morálky a podobne).

Ak máte záujem, prihlásiť sa na konferenciu či už ako aktívny účastník (s prednáškou, posterom, workshopom, resp. kombináciou s celým sympóziom) alebo pasívny účastník, zaregistruj sa na nasledujúcom odkaze:

https://podio.com/webforms/12172245/836234

Tešíme sa na Vás;-)